top of page

Робота гуртка "Веселка"

    Значне місце у формуванні особистості дитини

займає мистецтво, здатне розвивати почуття прекрасного,

формувати високі естетичні смаки, вміння розуміти і

оцінювати твори мистецтва, пам’ятки історії і архітектури

, красу, багатство природи.      Образотворче мистецтво -

важливийзасіб морального, естетичного вихованнядітей,

формування художньої культури, загальнолюдських,

національнихцінностей, гармонійного  розвитку   особистості.

     Гурток «Веселка» художньо-естетичного напряму та

спрямована на вихованців віком від 5 до 12 років.

       Метою є створення умов для творчого розвитку дитини

засобами образотворчого мистецтва.

Основні теми, що були пройдені протягом навчального року:

    Композиція - дала вихованцям можливість навчитися передавати свої ідеї та уявлення засобами образотворчого мистецтва, вчила їх користуватися графічною мовою для створення художніх образів;

       Історичні витоки образотворчого мистецтва – активний засіб розвитку художньої культури вихованців, що сприяє розумінню ними змісту та сутності мистецтва, також сприяє їхньому естетичному розвитку, прищеплює інтерес і любов до мистецтва, виховує самостійність судження при оцінюванні творів. Вихованці навчилися не тільки розкривати зміст твору мистецтва, а й аналізувати його художні особливості, вміти розпізнавати засоби художньої виразності творів мистецтва;

    Графіка – найбільше розповсюджений вид образотворчого мистецтва дав можливість вихованцям відображати дійсність та створювати художній образ за допомогою лаконічних образотворчих засобів (лінії, штрихи, крапки),у дітей розвиваються зорова пам’ять, вміння працювати з графічними матеріалами та постійно  удосконалюється графічна техніка;

         Живопис – дає вихованцям  багато можливостей для саморозкриття, творчого самовтілення. У цьому розділі вивчаються основи кольорознавства; базові поняття та технічні прийоми в роботі з фарбами, які набуваються шляхом виконання етюдів та натюрмортів різної складності. У вихованців розвивається зорове сприйняття кольору в предметах, навколишньому середовищі, живописних картинах; розвивається зорова пам'ять, фантазія. Це дає можливість ефективно розвивати почуття прекрасного, формувати естетичні смаки, вміння розуміти і цінувати твори мистецтва, красу і багатство рідної природи;

            Декоративно-ужиткове мистецтво – сприяє розширенню і поглибленню знань та уявлень дітей про прекрасне; виховання уміння бачити, відчувати і розуміти прекрасне. Під час занять декоративно – ужитковою діяльністю в дітей виховується емоційно-естетичне ставлення не тільки до предметів і явищ навколишнього середовища, але й до витворів декоративно-прикладного мистецтва, розвивається їх творча активність. Діти навчались складати візерунки, пізнавати закони композиції, продовжували оволодівати навичками роботи з фарбами, вивчали народну творчість, знайомились з основами художнього конструювання, що привчає дітей до активної творчої діяльності;

      Скульптура – прищеплює інтерес до скульптури, як формообразотворення, розширює уявлення про цей вид образотворчого мистецтва в цілому, надаються теоретичні та практичні знання. З перших занять основна увага спрямовується на оточуючу дійсність, на натуру.

      У процесі організації навчання розвитку творчих здібностей велике значення надається загальнодидактичним принципам: науковості, систематичності, послідовності, доступності, наочності, активності, міцності, індивідуального підходу.

   Всі заняття по розвиткутворчихздібностей проводились в грі. Для цього буливикористані ігри нового типу: творчі, розвиваючі ігри.Ізпрактичнихметодів використовувались вправи, моделювання. Ізнаочнихметодівспостереження.       Словесними методами були: розповідь, бесіда, читання, переказ.

Також використовувались наступні методи навчання: інформативно - рецептивний;репродуктивний; дослідницький; евристичний; метод проблемного викладу матеріалу.

        У роботі з вихованцямибули використанівсіціметодисполучаючиїх один з одним.

Як результат:

Вихованці знають:

  • види та жанриобразотворчогомистецтва;

  • правила застосуванняхудожніхматеріалів та приладів;

  • основикомпозиції та різноманітнізасобизображення; 

  • послідовністьвиконаннямалюнка;

  • про культуру Трипілля та мистецтвослов’ян-язичників;

  • кольори та кольоровісполучення;

  • поняття «композиція», «пропорції», «візерунок», «стилізація»;

  • елементарнепоняття про скульптуру та їївиди, матеріали та інструменти скульптора;

  • основи декоративно-ужитковогомистецтва та зразкихудожньоїнародноїтворчості на початковому рівні.

Вихованці вміють:

  • спостерігати натуру;

  • аналізувати форму предметів, помічатис пільне і відмінне в них;

  • визначати композиційне рішення; 

  • робити ескіз;

  • виготовляти вироби з застосуванням виїмок та відбитків та в техніці джгутикового ліплення. 

Вихованці набули досвід:

  • логічної побудови просторового зображення;

  • втілення образів у художній формі;

  • аналізу творів образотворчо гомистецтва на початковому рівня.

  • Вихованці гуртка «Веселка»  взяли участь у обласному конкурсі малюнків «16 днів проти насильства», в конкурсі малюнків, аплікацій  та саморобок «Безпека дорожнього руху» від компанії «Авто-Шанс-Центр» офіційного дилера SKODA (отримали пам’ятні призи та маємо ІІІ місце), в обласній виставці-конкурсі «Різдвяна композиція» Комунального закладу «Обласний Палац дитячої творчості», у всеукраїнському конкурсі дитячих малюнків «Щаслива дитина – квітуча Україна» (маємо 1 подяку, 9 дипломів учасників та 1 диплом переможця), І Міжнародному фестиваль – конкурсі учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер – Слиж «Змагаймось за нове життя!» ( маємо три диплома учасників), на обласній виставці – конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (робота Тихорського Є. «Краватка патріота» зайняла ІІІ місце). Брали участь у конкурсі творчих робіт «Охорона праці очима дітей», «Портрет рятувальника», у конкурсі дитячих малюнків «Намалюй свою МРІЮ»

    Надзвичайно цікаво пройшла участь у STEM–проектах, година спілкування «Твори добро», виставка плакатів до дня рідної мови, заняття «Зображення природи у творах Т.Шевченка», практичне заняття з роспису писанок «Писанка – символ сонця», заняття «Я – українець, Я - європеєць», заняття з оригамі з елементами аплікації «Вишиванка єднає українців»

 Навчання у гуртку не потребує спеціальної підготовки та знань.   Навчальний матеріал програми адаптований до занять з вихованцями різного рівня підготовленості. Тому гурток «Веселка» вихованці відвідують із задоволенням та полишають його із завершеними виробами та творами.

изображение_viber_2021-08-24_23-47-52.jpg

Керівник гуртка - Якубіна Олега Дмитрівна

Роботи на конкурс "Щаслива дитина - квітуча Україна"

Вихованці гуртка взяли участь в конкурсі малюнків, аплікації та саморобок на тему: "Безпека дорожнього руху" від компанії "Авто-Шанс-Центр" офіційного дилера SKODA. Кожен учасник отримав пам'ятні призи (розфарбовка з правилами дорожнього руху та світовідбивний браслет)
Русінська Марія здобула перемогу отримала 3 місце та була нагороджена сертифікатом на 200 грн.

Роботи на конкурс малюнків у рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"

Як   уртківці проводжали осінь та зустрічали зиму!

© 2023 «Школа Винчука». Сайт создан на Wix.com

  • Белая иконка facebook
  • Иконка Twitter с прозрачным фоном
  • White Google+ Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page