top of page

Раціональне харчування — запорука здоров'я дітей

Заголовок 1

23-17-1000x1000.png

Раціональне харчування дітей – це один із важливіших факторів, який суттєво впливає на стан здоров’я дітей. Раціональне харчування забезпечує фізичну та розумову працездатність, витривалість і широкі адаптаційні можливості, підвищує опірність організму до інфекційних, токсичних та інших шкідливих чинників.

Відповідно до розділу 10.Організація харчування ДСанПіну 5.5.2.008-01 “Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу», харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів – важливим елементом організації раціонального харчування учнів є правильний розподіл об’єму денного споживання їжі між окремими її прийомами.

Кількість прийомів їжі та її енергетична цінність встановлюється в залежності від віку, стану здоров’я дитини, рівня енергозатрат, типу навчального закладу,

має повністю відповідати фізіологічній потребі дитячого організму в поживних речовинах та енергії відповідно до віково-статевих особливостей. Оптимальне співвідношення білків, жирів та вуглеводів - 1:1:4. Норми фізіологічних потреб у поживних речовинах та енергії для дітей  застосовуються в закладах відповідно до наказу МОЗ   України від 03.09.2017 року 1073 «Про затвердження Норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах та енергії».

Учні першого класу, які навчаються на базі дошкільного навчального закладу, за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють, отримують харчування відповідно до режиму дня закладу.

У загальноосвітніх навчальних закладах для учнів 1-12 класів повинно бути організовано одноразове харчування (сніданок) згідно норм харчування відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591 (зі змінами) «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах».

Для дітей початкових класів в умовах продовженого дня в школах рекомендується триразове харчування (сніданок, обід та підвечірок).

Розподіл добової калорійності повинен становити: сніданок - 25%, обід - 35%, підвечірок - 10%.

Учні 5-9 класів, які відвідують групи продовженого дня, повинні забезпечуватися по місцю навчання дворазовим гарячим харчуванням (сніданок та обід), а при тривалому перебуванні в школі - і підвечірком.

Протягом дня учень повинен дотримуватися такого режиму харчування: при навчанні в першу зміну - сніданок вдома, другий сніданок в школі для учнів 1-5 класів - після другого уроку, для учнів 6-12 класів - після третього уроку.

Для учнів 1-5 класів обід слід організовувати о 13-14 годині, а для учнів 6-12 класів - о 14-15 годині.

При порціонуванні страв треба враховувати індивідуальні особливості дитини - стан здоров'я, апетит, ставлення до окремих страв.

При харчоблоці повинні бути списки учнів, які знаходяться на диспансерному обліку і потребують дієтичного харчування.

У щоденному раціоні харчування учнів повинні бути добова норма молока, хліба, масла вершкового. Норми крупи, м'яса, риби, яєць, сиру, сметани, овочів, фруктів повинні бути використані протягом 14 днів у повному обсязі вікової потреби дитини.

До раціону харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів бажано включати:

ковбасні вироби варені вищого ґатунку не частіше двох разів на тиждень, при одноразовому харчуванні - не частіше одного разу на тиждень; дієтичні яйця, нежирне м'ясо (яловичину першої категорії або телятину, свинину, курчат бройлерів, курей або індиків патраних першої категорії, субпродукти першої категорії); рибу морську, морську капусту; масло вершкове; рослинну олію. При приготуванні салатів можливе використання нерафінованої соняшникової та кукурудзяної олії; кондитерські вироби, що багаті на пектин (зефір, мармелад, джем).

Меню не має містити однакових страв два дні поспіль. При приготуванні страв необхідно замінювати оцет лимонною кислотою або свіжим лимонним соком, використовувати натуральні прянощі (кріп, петрушку, селеру, чебрець, лавровий лист, розмарин, корицю тощо), а також продукти, що багаті на фітонциди (цибулю, часник); застосовувати переважно такі способи кулінарної обробки, як варіння, тушкування, запікання, приготування на парі.

Раціональне  харчування в закладах забезпечується правильно складеним перспективним 14-денним меню, яке складається на зимово-весняний і літньо - осінній періоди року з урахуванням наявності сезонних продуктів:  свіжих овочів, фруктів, ягід чи консервованих фруктів, овочів, сухофруктів, квашених овочів, соків, варення тощо.

Харчування дітей організується на основі 14-денного меню, яке розробляється  медичним працівником закладу спільно з кухарем, затверджується керівником навчального закладу. Копії затвердженого меню та зміни до нього направляються для узгодження до територіального органу Держпродспоживслужби України. 

Для правильного використання харчового набору добову норму кожного з продуктів треба помножити на кількість днів, на яку складається меню. Наприклад, дітям 3-7 років потрібно 50 г сиру кисломолочного на день, а на 5 днів - 250 г. Із цієї кількості сиру протягом тижня можна приготувати сирники (100 г), запіканку (100 г) і один раз ватрушку сиром (50 г). Таким чином, до тижневого меню страви з сиру включають 3 рази.

При складанні меню краще починати з обіду, потім переходити до сніданку і вечері. Важливо правильно поєднати продукти і страви в кожному прийомі їжі. Якщо першою стравою подають розсольник, овочеві супи, борщі, то другою треба давати гарнір із круп, макаронних виробів, комбінований гарнір, а також салат з овочів чи овочі. Якщо перша страва - круп'яний суп, то другою рекомендують давати на гарнір овочеві страви.

Перед обідом дітям рекомендують давати свіжі овочі чи соління (морква, цибуля, часник, помідор, огірок тощо) в кількості 10-50 г, що буде сприяти підвищенню апетиту та кращому засвоєнню їжі.

За відсутності натуральних продуктів (м'яса, риби, овочів) можна використовувати консерви промислового виготовлення. Однак їх використання дозволяється тільки після термічної обробки для приготування перших та других страв.

При відсутності яких-небудь продуктів їх можна замінити рівноцінними, які містять таку ж кількість головних харчових речовин, особливо білків і жирів відповідно до таблиці заміни продуктів (додаток 8 постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591 в редакції від 06.08.2014 №353).

На підставі перспективного меню подається попередня щомісячна заявка на продукти в постачальну організацію. Регулярно один раз на 2-3 дні подається періодична заявка на продукти харчування.

На всі страви повинні бути технологічні карти із зазначенням температурних режимів обробки страв.

При організації харчування учнів слід керуватися вимогами законодавства, які ставляться до організації раціонального харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Щоденний контроль за організацією і якістю харчування покладається на засновників (власників), керівників навчальних закладів та медичний персонал.

Таким чином, дотримання всіх рекомендацій щодо організації раціонального харчування забезпечить гармонійний розвиток дітей і покращить стан їх здоров’я.

 

Лікар-стажист із загальної гігієни         

відділу державного нагляду

за дотриманням санітарного законодавства

Кіровоградського районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області                                                                   Н.Борщ

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

       Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Міністерства освіти і науки України про реформування середньої освіти. 14 грудня 2016 року уряд затвердив проект «Нова українська школа», який повинен бути реалізований в найближчі 10 – 13 років, а точніше до 2026 року. Таким чином, з 2018 року першокласники підуть у 12-річну школу .

       Проект «Нова українська школа» – це, насамперед, нові освітні стандарти європейського зразка.

       Сьогодні необхідно не просто заповнити голови учнів знаннями, а сформувати в особистості ключові компетентності для успіху в житті, зробитивипускникаконкурентоспроможним в суспільстві.

       З 2018 року першачки підуть у 12-річну школу.

       Кардинально нова методика викладання передбачає вивчення матеріалу і одночасне його практичне застосування у вигляді проектної та наукової діяльності. Це направлено на те, щоб випускник не тільки визначився з вибором професії і успішно вступив до ВУЗУ, але і відповідав міжнародним вимогам на ринку праці.

      І ще один найважливіший аспект – учням має бути цікаво в школі.

      Структура нової школи

      Нова система освіти буде складатися з трьох етапів:

  • початкова школа — 4 роки,

  • середня школа — 5 років,

  • профільна школа — 3 роки.

    У початковій школі учні перші два роки проходять адаптацію, де не передбачено оцінювання та виконання домашніх завдань. У 3 і 4 класах діти починають отримувати знання з основнихпредметів, якізможутьуспішно використовувати в середній школі.

    Правила прийому дітей до 1 класу в 2018/2019  навчального року

    Школи зараховують в перший клас дітей, які на момент надходження досягли віку 6 з половиною років, але не старше 8 років.

     Впершу чергу до школи зараховуються діти, які проживають і мають прописку в мікрорайоні школи.

     Не пізніше 1 липняв ідкривається прийом заяв відбатьків майбутніх першокласників, які живуть і зареєстровані в іншихмікрорайонах.

     У перший класс повинні бути прийняті всі діти, незважаючи на рівень їх підготовки. Проведення конкурсного відбору є порушенням.

    Діти з обмеженими можливостями приймаються в школу тільки за згодоюбатьків та з урахуванням рекомендацій психолого-педагогічноїкомісії.

Строки прийомузаяв про зарахування до 1 класу кожною школою встановлюються самостійно, тому для отримання точної інформації про записи у 1 клас в 2017-2018 р. р. батькам необхідно звернутися в школу, обрану ними длясвоєї дитини.

   Зякої причини батькам можуть відмовити у прийомі дитини в перший клас

     Адміністрація навчального закладу має право відмовити в зарахуванні до школи тільки в тому випадку, якщо немає вільнихмісць (кількість дітей в одному класі за нормами Санпіну – 25 осіб). Якщо так сталося, то батьки можуть звернутися до Управління освіти за інформацією про те, в яких найближчих школах є вільнімісця.

Який пакет документів потрібно підготувати для вступу у перший клас 2018/2019 навчального року

  • Оригінал документа, що засвідчує особу.

  • Копія і оригінал  свідоцтва про народження дитини. Оригінал потрібен для перегляду, копія буде знаходитися в особовій справі.

  • Документ, що свідчить про те, що дитина зареєстрована на закріпленій за навчальним закладом території.

  • Копія страхового медичного поліса.

  • Медкартка дитини.

  • Медична довідка з висновками фахівців.

  • Сертифікат щеплень.

  • Заява про прийом у першийклас (за встановленим школою зразком).

Якщо в школу надходить дитина з сім’їбіженців і вимушених переселенців, то йогоприйом може бути здійснено при наявності запису дітей в документах батьків або за свідоцтвом про народження. У заяві про прийом батьки повинні вказати адресу, за якою зареєстрована дитина і ту, за якою вона фактично проживає.

 

Способи подачі заяви про прийом в школу в 2018-2019 року.

Після початку прийо музаяв про зарахування в перший клас батьки можуть зробити це двома способами:

  • особисто, звернувшись до школи;

  • самостійно через мережу Інтернет.

Хто має пільги при зарахуванні у навчальний заклад

  1. Діти, зареєстровані в мікрорайоні, закріпленому за школою.

  2. Сім’ї, в яких старші діти вженавчаються в цьому навчальному закладі.

  3. Діти, яківідвідували підготовчі групи при школі.

  4. Діти з багатодітних сімей.

  5. Діти військовослужбовців і працівників правоохоронних органів.

  6. Діти-інваліди.

  7. Діти, батьки яких загинули під час участі в бойових діях чи при виконанні службового обов’язку.

Щоб скористатися своїм пріоритетом при зарахуванні дитини в школу, крім документів, щовходять в основний перелік, необхідно надати довідки, що підтверджують право на пільгу.

Особливості НУШ

ОЦІНКИ. Результати оцінювання учнів стануть конфіденційною інформацією, доступ до якої є тільки у батьків і дітей.

У 1 класі, як і раніше, оцінки не ставитимуть зовсім. Аж до четвертого класу не буде бального оцінювання інформатики, музики, образотворчого мистецтва, трудового навчання, фізкультури, основ охорони здоров'я та предмета "Я у світі".

ОЛІВЦІ І РУЧКИ. Першокласникам дозволять писати в зошиті простим олівцем. Акуратні виправлення в зошиті не вплинуть на оцінку. Не занижуватимуть бал і за неправильний відступ кількості клітинок і рядків. Знімається оцінювання каліграфії, хоча вимога до акуратності і розбірливості письма залишається. Час переходу учнівна ручку визначає сам учитель, за необхідності цей крок можна відстрочити і до 3 класу. Самим вчителям в зошитах першокласників буде заборонено робити позначки червоним чорнилом.

БІЛЬШЕ ПРАКТИКИ. Зміни торкнулися всіх програм початкової школи. Загальна для всіх програма – знято розподіл годин за темами. Раніше вчитель був зобов'язаний читати тему стільки, скільки прописано в програмі.

З навчальних програм прибрали надмірну теорію, яка була навіть в музиці, образотворчому мистецтві та фізкультурі.

З української мови вилучили складні для шестирічок теми, наприклад, складання речення за графічною схемою.

В читанні скасували "гонки на швидкість": тепер упор на правильну мову і аналіз прочитаного.

У викладанні англійської мови переходять від письмової мови до розмовної. Раніше для першого класу існувала вимога, що діти повинні вміти писати слова, словосполучення і пропозиції.

зміни в математиці: в 1 і 2 класах скасовано вимогу знати на пам'ять таблиці додавання і віднімання, множення і ділення.

ВІДПОЧИНОК. У першому класі домашніх завдань не буде зовсім, у другому – не більш, ніж дитина може самостійно зробити за 45 хвилин, в третьому – за 1 годину 10 хвилин, в четвертому – за півтори години. На канікули діти повинні йти взагалі без завдань.

Що таке "булінг" та чому про нього треба знати всім батькам

Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Під терміном "булінг", пояснюють в Біляївському районному центру соціальних служб для сім'ї, молоді та дітей,  – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.

 

Як зрозуміти, що дитина є жертвою булінгу

 

 

  • Діти, які страждають від булінгу, можуть не хотіти йти до школи або ж можуть плакати, вигадувати хворобу у шкільні дні.

  • Вони не беруть участь у спільній класній діяльності, соціальних заходах.

  • Часто у дитини змінюється поведінка: вона усамітнюється, поводить себе незвичайно. 

  • Дитина починає губити гроші або речі, приходить додому у порваному одязі чи з поламаними речами. Коли ви її запитуєте, що трапилося - не можуть реалістичо пояснити.

  • Може почати говорити про те, що кине школу, пропускає заходи, в яких приймають участь інші учні.

  • Відсутність контакту з однолітками: немає друзів, зідзвонювань, не ведеться переписка у соцмережах, похід до школи і повернення звідти наодинці, немає у кого запитати домашнє завдання.

  • Психосоматичні ознаки: часті хвороби, наприклад, ломота в тілі, болі в животі, вірусні інфекції.

  • Обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті.

  • Бажання іти до школи іншою дорогою, аніж та, якою йдуть усі інші діти.

Скільки дітей страждають від булінгу

 

 

За статистикою, 80% українських дітей піддаються цькуванням, навіть не усвідомлюючи цього. В усіх соціальних системах завжди є лідер, середня група і так званий «вигнанець». 

У початковій школі діти ще не займаються жорстким булінгом, але вже можуть бути непривітними до інших. Щойно вчитель починає вибудовувати систему конкуренції та пріоритетів — діти починають один одного травити. А справжній булінг почнеться у середній школі — з 10-11 років — вік входження у підліткову кризу.

Обов’язок шкільного психолога, вчителя — виявити лідера, схильного ініціювати цькування інших проводити, вести з ним дружні бесіди, виробляючи толерантність.

Чому діти стають жертвами булінгу

 

 Психологи визначають декілька основних причин:

  • Занижена самооцінка. Навіть якщо дитина виявляє її через нарцисизм, надмірну відкритість, зверхність.

  • Домашня атмосфера. Дуже часто жертвами булінгу стають діти, яких вдома принижують, знецінюють, ображають. Або є родини, де дитину звикли жаліти - нещасна, хвора, росте без батька...Школа і садок — каталізатор домашніх проблем. Тож, якщо дитина звикла отримати більше уваги до себе, поблажливість батьків, коли вона бідна й нещасна, то вона буде створювати навколо себе таку ж атмосферу і в школі.

  • Атмосфера в класі. Бувають колективи, створені самостійно або руками вчителя, в яких є дитина-агресор. Вона свідомо шукає слабшого, використовує його як грушу для биття, вирівнюючи свій психологічний стан.

 

Булінг в цифрах

За дослідженнями UNISEF, 40% дітей ні з ким, зокрема і з батьками, не діляться своїми проблемами. Сором'язливі та спокійні діти стають жертвами булінгу вдвічі частіше за однолітків, які відкриті до спілкування. Більшість дітей ображають за те, що вони одягнуті не так, як інші, говорять або поводяться не так, як основна група. 

44% дітей, якщо стають свідками булінгу, просто спостерігають, оскільки бояться за себе. 

 

Що робити батькам

 

  • У першу чергу заспокойтесь, і тільки після цього починайте розмову з дитиною.

  •  Дайте відчути, що ви поруч, готові підтримати та допомогти, вислухати та захистити.

  • Запевніть дитину, що ви не звинувачуєте її у тому, що відбувається, і вона може говорити відверто.

  •  Пам’ятайте, що дитині може бути неприємно говорити на цю тему, вона вразлива у цей момент. Будьте терплячими та делікатними.

  •  Спробуйте з’ясувати все, що зможете, проте не повторюйте ті ж самі запитання по декілька разів, допитуючись.

  • Запропонуйте подумати, які дії допоможуть дитині почуватися у більшій безпеці зараз (наприклад, бути певний час ближче до дорослих, не залишатися після уроків тощо).

  • Розкажіть дитині, що немає нічого поганого у тому, щоб повідомити про агресивну поведінку щодо когось учителю або принаймні друзям. Поясніть різницю між “пліткуванням” та “піклуванням” про своє життя чи життя друга/однокласника.

  •  Спитайте, яка саме ваша допомога буде корисна дитині, вислухайте уважно. Можливо ви запропонуєте свій варіант. Це допоможе розробити спільну стратегію змін.

  • Пам’ятайте, що ситуації фізичного насилля потребують негайного втручання з боку батьків та візит до школи.

  • Спільно з дитиною шукайте нові способи реагування на ситуацію булінгу.

  • Обговоріть, до кого по допомогу дитина може звертатися у школі: до шкільного психолога, вчителів, адміністрації, дорослих учнів, охорони, батьків інших дітей.

  •  Важливо усвідомити, чому саме дитина потрапила у ситуацію булінгу. Рекомендуємо з цим звернутися до дитячого психолога.

  • Підтримайте свою дитину у налагодженні дружніх стосунків з однолітками.

  • Поясніть дитині, що зміни будуть відбуватися поступово, проте весь цей час вона може розраховувати на вашу підтримку.

Що робити вчителям

 clutch.ua

Завдання вчителів - відслідковувати ситуацію в класі. Спеціалісти-конфліктологи пропонують дуже корисне завдання, яке допомагає визначити, чи є в колективі діти, які перебувають в ситуації жертви. 

Перед початком уроків попросіть кожну дитину на аркуші паперу написати прізвища чотирьох дітей, з якими вона хоче сидіти поруч за партою. А також прізвище того, кого вона вважає своїм найкращим другом. Коли вчитель проаналізує результати, то легко помітить, кого з дітей «забули», не згадали зовсім.

Цей метод має назву «розстановка сил». Завдяки йому можна дослідити комунікацію в колективі й дізнатися, хто в класі жертва, хто агресор, хто є неформальним лідером, а від кого відвернулися однолітки.

Як допомогти дитині-агресору

Дитині, яка булить інших, увага та допомога потрібна не менше, ніж тій, яка страждає від булінгу. Якщо ваша дитина - агресор, радимо: 

  •  Відверто поговоріть з дитиною про те, що відбувається, з'ясуйте як вона ставиться до своїх дій і як реагують інші діти. Ви можете почути, що "всі так роблять", або "він заслуговує на це".

  • Уважно вислухайте дитину і зосередьтеся на пошуку фактів, а не на своїх припущеннях.

  •  Не применшуйте серйозність ситуації такими кліше, як "хлопчики завжди будуть хлопчиками" або "глузування, бійки та інші форми агресивної поведінки — просто дитячі жарти і цілком природна частина дитинства".

  •  Ретельно поясніть, які дії ви вважаєте переслідуванням інших. До них відносяться: цькування, образливі прізвиська, загрози фізичного насильства, залякування, висміювання, коментарі з сексуальним підтекстом, бойкот іншої дитини або підбурювання до ігнорування, плітки, публічні приниження, штовхання, плювки, псування особистих речей, принизливі висловлювання або жести.

  • Діти, які булять, заперечують це так довго, як тільки можуть. Спокійно поясніть дитині, що її поведінка може завдати шкоди не тільки жертві, а й усім оточуючим. І щодалі це заходитиме, тим гірше булінг впливатиме на всіх учасників.

  • Дайте зрозуміти дитині, що агресивна поведінка є дуже серйозною проблемою, і ви не будете терпіти це в майбутньому. Чітко і наполегливо, але без гніву, попросіть дитину зупинити насильство.

  • Скажіть дитині, що їй потрібна допомога, а тому ви тимчасово триматимете зв'язок з учителями, щоб упевнитись — дитина намагається змінити ситуацію.

  • Загрози і покарання не спрацюють. Можливо, на якийсь час це припинить булінг, та в перспективі це може тільки посилити агресію і невдоволення.

  • Буде зайвим концентрувати увагу на відчуттях дитини, яку булять. Той, хто виявляє агресію, як правило відсторонюється від почуттів іншої людини.

  • Агресивна поведінка та прояви насильства можуть вказувати на емоційні проблеми вашої дитини та розлади поведінки. Порадьтеся зі шкільним чи дитячим психологом.

Чому важливо вчасно відреагувати

Булінг впливає на всіх, хто бере в ньому участь або спостерігає, та має деструктивні наслідки в майбутньому житті.

 

Ті, хто піддаються булінгу:

  • втрачають відчуття емоційної та фізичної безпеки, довіри до місця, у якому мають перебувати щодня;

  •  відчувають безпорадність і страх від постійної загрози. Булінг провокує тривожні та депресивні розлади, пригнічує імунітет, що підвищує вразливість до різних захворювань;

  • втрачають повагу до себе. Страхи та невпевненість руйнують здатність до формування та підтримки стосунків з однолітками, що призводить до відчуття самотності;

  • втрачають інтерес до різних форм активності та не можуть нормально навчатися. У деяких випадках можна простежити зв’язок між потерпанням від булінгу та розладами харчуванням (анорексії та булімії), емоційної сфери (депресіями та суїцидальною поведінкою).

Ті, хто булять:

  • частіше за інших потрапляють у ситуації, де проявляється насилля та порушуються закони;

  • частіше беруть участь у бійках, причетні у вандалізмі, залучаються до ранніх статевих стосунків, мають досвід вживання алкоголю та наркотичних речовин.

Ті, хто вимушені спостерігати:

  • часто страждають від відчуття безпорадності, етичного конфлікту: втрутитись у ситуацію булінгу чи ж залишитись осторонь;

  • потерпають від депресивних станів чи перезбудження, намагаються менше відвідувати школу.

Навіть поодинокий випадок булінгу залишає глибокий емоційний слід, що робить проблему найпоширенішою причиною звернень до дитячого психолога.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню).

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

b25c1b8a2259c05f.jpg

© 2023 «Школа Винчука». Сайт создан на Wix.com

  • Белая иконка facebook
  • Иконка Twitter с прозрачным фоном
  • White Google+ Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page