top of page

Ми раді вітати Вас на нашому сайті !


Тут Ви можете познайомитися з роботою нашого закладу, з адміністрацією, учителями, основними напрямками роботи школи, учнівським самоврядуванням, ознайомитись з методичними розробками наших учителів.
Бажаємо приємної подорожі по сторінках нашого сайту!
Будемо вдячні за пропозиції спільної співпраці, а також вдячні всім небайдужим, хто зможе підтримати наш заклад.

78532316_677193739475292_201676589743944
Слайд2.JPG

Небезпека поруч

    Кожного дня ми контактуємо з домашніми улюбленцями.

Будь-то сусідська кішечка, власне цуценя чи пес, який

мешкає у дворі будинку. Однак такі зустрічі можуть бути

небезпечні, особливо якщо тварина буде заражена сказом.

Ця тяжка вірусна хвороба передається нашим свійським

улюбленцям через укуси та слину будь-яких диких

теплокровних тварин. Зрозуміти, яка тварина хвора на

сказ, а які ні – дуже важко, адже ця хвороба може проявити свої клінічні ознаки лише на 10 день.

    Ось деякі симптоми, які протікають разом з небезпечним захворюванням, а саме: у тварин відсутній апетит, вона виглядає сумною, пригніченою, забивається у темні кутки або в конуру, неохоче реагує на оклик. В інших випадках тварина виглядає надто слухняно (смиренно), не відходить від господаря, намагається лизати йому руки, обличчя (слина в цей час вже містить вірус і може заразити будь-кого, з ким контактує хвора тварина). Поступово наро-стає агресивність, зникає відчуття страху, з’являється нестримний рух вперед. Напади буйства, які можуть тривати декілька годин, змінюються періодами пригнічення, коли знесиленна тварина безрухомо лежить. Іноді помітним стає параліч м’язів кінцівок, тулуба. Загальна тривалість хвороби 8-11 діб, але нерідко смерть настає вже через 3-4 доби.

 Тому дуже важливо контролювати контакти домашніх улюбленців з безпритульними та дикими тваринами, дворових псів потрібно утримувати на прив’язі або у вольєрах, вигулювати на короткому повідку, щорічно та своєчасно робити профілактичне щеплення собакам і котам.

Будьте обережними і турбуйтеся не лише про своє здоров’я, а й про здоров’я наших маленьких друзів.

 

Кіровоградське районне

управління Головного

управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області

f3e7b8e54692f61f5a66a29eba7d0476.jpg
images.jpg

УВАГА!

ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ НЕБЕЗПЕЧНЕ ДЛЯ ЖИТТЯ

Аналіз випадків отруєнь грибами свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. Отруєння також можуть спричинити їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уздовж швидкісних трас.

Нерідко отруюються грибами, які більшість досвідчених грибників спокійно кладуть до кошиків. Помилитися ж вони можуть, якщо збирають дуже молоді плодові тіла, коли ще не проявилися морфологічні ознаки. Наприклад, збирають сироїжки, а серед них може заховатися бліда поганка, яка ще не розкрилася і зовні їх нагадує. Тоді її можна помилково зірвати. Немало випадків, коли хворі потрапляли до лікарень після споживання голубінок, глив, сироїжок, синяків, парасольок тощо.

Характерні ознаки отруєння - нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла - з'являються через 30-60 хвилин після вживання неякісних страв зі сироїжок, недоварених осінніх опеньків, сатанинських грибів, несправжніх дощовиків. Такі отруєння здебільшого не призводять до летальності, однак можуть мати серйозні наслідки для системи травлення, тому легковажити не можна.

Симптоми отруєння - галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності - з'являються через пів-дві години після вживання червоних мухоморів, волоконниць, отруйні речовини яких вражають нервову систему. Людина захлинатиметься від нападів сміху і потерпатиме від галюцинацій. Може навіть знепритомніти. Якщо постраждалому не надати медичну допомогу у перші години, то врятувати його життя складно.

Найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів білого і смердючого, сморжів і деяких інших грибів. Підступність їх у тому, що отрута, потрапивши до шлунку, протягом тривалого часу (до 3-ох діб) може не викликати жодних симптомів. Ознаки отруєння можуть проявитися лише тоді, коли у шлунку не залишиться жодного сліду від грибів, а людина вже й забуде, що їх їла. Запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, похолодіння рук та ніг - все це виникає, коли отруйні речовини досягнуть мозку.

Найбільше насторожує медиків те, що постійно серед отруєних грибами хворих є діти, навіть однорічного віку, врятувати їх вдається дуже рідко. Також слід пам'ятати, що страви з грибів важкі для перетравлення. Їх не повинні вживати діти, люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів.

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі) потрібно негайно викликати "швидку допомогу". До її приїзду промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини.

 

 

 

Кіровоградське районне

управління Головного управління

Держпродспоживслужби в

Кіровоградській області

123.jpg

ХАРЧОВІ ОТРУЄННЯ. БОТУЛІЗМ

 

Ботулізм – це харчове отруєння ботуліновим токсином, який накопичується у зіпсованих продуктах та може призвести до тяжких наслідків. Для його нейтралізації, необхідно, щоб продукт пройшов повноцінну термічну обробку. Часта причина отруєння – вживання в’яленої, солоної або консервованої риби.

Збудник ботулізму – бактерія Clostridium botulinum. Інфікування відбувається через харчові продукти.

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі.

Симптоми ботулізму:

 - порушення близького зору: ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;

 - сильно виражена сухість у роті, важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);

 - підвищена стомлюваність, м’язова слабкість, запаморочення;

 - короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім - стадія парезу кишечнику (здуття живота, закреп);

 - ураження м’язів шиї та кінцівок.

Профілактика ботулізму:

- ретельно мити руки, продукти і посуд;

- при консервуванні в домашніх умовах, особливо м'ясних і рибних продуктів, необхідно проводити тиндалізацію (протягом двох діб прогрівати при температурі 100°С 5 хвилин), після чого простерилізувати консерви при температурі 100°С – не менше 40 - 60 хвилин з подальшою їх герметичною упаковкою;

- найменше здуття кришки — причина для категоричної відмови від уживання в їжу вмісту даної банки;

- рибу перед засолом у домашніх умовах необхідно звільнити від нутрощів, ретельно промити зовнішню й внутрішню поверхні;

 - гриби складно повністю звільнити від мікрочастинок ґрунту, тому не рекомендується консервувати їх у герметично закритих банках у
домашніх умовах;

- не купувати і не вживати продукти харчування, виготовлені у домашніх умовах (консерви, в’ялену, копчену, солену рибу та інші) в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб.

 

 

 

Кіровоградське районне

управління Головного управління

Держпродспоживслужби в

Кіровоградській області

Коронавірус 

Коронавіруси (лат. Coronaviridae) — родина одноланцюгових РНК-вірусів, що включає на січень 2020 року 39 видів вірусів, об'єднаних у дві підродини Letovirinae та Orthocoronavirinae(до яких належить і SARS-CoV-2, який спричинив, згідно з міжнародною медичною термінологією, спалах коронавірусної хвороби, що почався в грудні 2019). Віруси цієї родини уражають людину, котів, птахів, собак, велику рогату худобу, свиней, кажанів, деяких диких хижих ссавців тощо. Вірусний геном — завдовжки 26–32 kbp.

Вперше вірус цієї родини був виділений у 1965 році в пацієнта з гострим ринітом.

Патогенна дія 

Розмноження коронавірусу

Коронавіруси здатні уражати:

  • дихальну систему;

  • шлунково-кишковий тракт;

  • нервову систему.

Первинна репродукція відбувається в слизовій носоглотки й дихальних шляхів, у результаті чого виникає рясний нежить, а при подальшому поширенні вниз по респіраторній системі, особливо в дітей, — бронхіт і пневмонія.

Респіраторні коронавіруси представлені видами OC38, OC43, а причиною ентериту найчастіше стає штам E. 229. Назва — коронавірус — пояснюється наявністю особливого кільця на поверхні вірусної частки: на ліпідній оболонці, або суперкапсиді, присутні пепломери у формі булавоподібних шипоподібних виростів, що нагадують корону.

У більшості випадків коронавірусна інфекція перебігає легко, проте в XXI столітті відбулися спалахи тяжких захворювань (їх спричиняє один з родів родини бетакоронавірусів) — MERSSARS та COVID-19. Віруси SARS-CoV і MERS-CoV спричиняють гострий респіраторний дистрес-синдром[en] (ГРДС), що підвищує смертність при цих вірусах.

b25c1b8a2259c05f.jpg

У рамках науково-дослідної робот за темою "Розвиток інформаційного освітнього середовища сучаснго навчального закладу України" та з метою оцінки наявної ситуації й масштабів проглин у галузі кібербезпеки, проблем конфіденційності персональних даних на сайтах закладів освіти та їхніх сторінках у соціальних мережах, ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" в партнерстві з ГО "Центр кращого Інтернету" за підтримки  Програм досліджень свободи  Інтернету "Counterpart International" проводить онлайн-опитування серед педагогічних працівників представникв адміністраці закладів середньої освіти та батьків учнів чи осіб, які їх замінюють. 
 
Посилання для проходження опитування для учителів та представників адміністрації ЗЗСО -  https://docs.google.com/forms/d/IJMug47hq9dDUZwxO0xW3AiJ7dXlr3sRBUHbpAV3W8c/edit

Посилання для проходження опитування для батьків учнів чи осіб, які їх замінюють  -https://docs.google.com/forms/d/lAuAfpbR9xVff4kdHTFdqzX_uAS32X22YQJEJ2uNuqXk/edit

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, котре передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз, у більшості випадків, уражає легені, але захворювання може ушкодити будь-який орган, наприклад: нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишечник, шкірні покриви, статеві органи тощо.

Туберкульозом можна заразитися при вдиханні повітря, в якому є мікобактерія туберкульозу, яку ще називають паличкою Коха, на честь науковця, що відкрив цей збудник у 1882 році. Цей мікроорганізм не схожий на інші мікроби. Його унікальність, насамперед, полягає у тому, що він є стійким до умов навколишнього середовища

ОЗНАКИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких зовнішніх ознак. У цей період мікобактерія туберкульозу, яка потрапила в легені, починає розмножуватись в легенях або інших органах, а імунна система намагається зупинити, або сповільнити цю агресію. Коли ступінь ураження органу набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання, у неї спостерігаються:

■       кашель, що триває понад 2-3 тижні;

■       рясне потовиділення вночі;

■      слабкість;

■      безпричинна втрата ваги;

■       підвищення температури тіла до 37 і більше градусів без видимої на те причини, що триває понад тиждень.

В деяких випадках може бути кровохаркання, біль у грудній клітці, задишка.

За наявності хоча б декількох з перерахованих вище симптомів ви маєте звернутися до дільничого лікаря за місцем проживання для обстеження на туберкульоз.

Якщо у вас виявили туберкульоз при профілактичному рентгенологічному обстеженні і ви не маєте ознак захворювання, це не означає, що ви здорові. Вам пощастило, що захворювання виявили на ранній стадії, коли ураження легень ще є незначним і не впливає на загальний стан організму. Якщо б не профілактичне обстеження, яке дозволило виявити туберкульоз на досимптомній стадії, захворювання продовжувало б розвиватися, уражало більші ділянки легень, що незабаром проявилося би кашлем та іншими легеневими симптомами.

ЯК ДІАГНОСТУЮТЬ ТУБЕРКУЛЬОЗ

Для діагностування туберкульозу проводять рентгено­графію органів грудної клітки та аналіз харкотиння на наявність у ньому мікобактерій туберкульозу. Цей аналіз складається з двох частин – визначення збудника захворювання за допомогою прямої мікроскопії мазка харкотиння і посіву на спеціальні живильні середовища. Аналіз харкотиння за допомогою мікроскопії дозволяє отримати результат за декілька годин. Посів харкотиння – це більш тривале дослідження. За допомогою сучасних прискорених методів результат доступний вже через 2-3 години, а при звичайних методиках, які поки що в більшості випадків застосовуються в Україні, результат можна отримати за 4-10 тижнів.

Аналіз харкотиння – це надзвичайно важливе дослідження, оскільки дозволяє не тільки підтвердити діагноз «туберкульоз», а й визначити чутливість мікобактерії туберкульозу до ліків. На сьогодні ця проблема є дуже актуальною в Україні, оскільки зустрічаються випадки первинного захворювання на туберкульоз, при якому збудник захворювання стійкий (резистентний) до препаратів першого ряду, які застосовують для лікування звичайного туберкульозу. Це означає що такі ліки на нього не діють. Без індивідуального тесту чутливості мікобактерії туберкульозу до ліків не можна бути впевненим у правильності та ефективності призначеного лікування. Якщо ви не виділяєте харкотиння, вам слід погодитись з пропозицією лікаря пройти додаткове обстеження та здати для проведення аналізу змив з бронхів під час процедури бронхоскопії для отримання матеріалу для дослідження на мікобактерії туберкульозу.

У тих випадках, коли туберкульоз уражає інші органи, проводять спеціальні рентгенологічні дослідження цих ділянок (комп’ютерну томографію органів грудної клітки, черевної порожнини, голови, урографію) і в деяких випадках, біопсію ураженого органу для підтвердження діагнозу (забір з метою дослідження мікроскопічної частинки органу за допомогою тонкої голки).

Правильно поставлений діагноз – це запорука успішного одужання і попередження помилок в лікуванні. Допоможіть лікарю в короткі терміни провести потрібні дослідження для того, щоб бути впевненим у діагнозі. Туберкульоз – виліковний!

ФОРМИ І СТАДІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

У 90 % людей туберкульоз вражає легені. Розрізняють заразну форму туберкульозу легень – «відкриту» і незаразну форму – «закриту». Заразна форма захворювання характеризується тим, що людина виділяє з харкотинням у навколишнє середовище мікобактерії туберкульозу, за «закритої» форми туберкульозу в харкотинні не виявляють мікобактерії туберкульозу і, зазвичай, такі пацієнти взагалі не кашляють.

«Закрита» форма туберкульозу – це, як правило, рання стадія захворювання, коли в легенях виявляють окремі невеликі ділянки запалення (1-2 см). «Відкрита» форма – це пізніша стадія захворювання, коли в легенях визначають великі ділянки запалення з розпадом легеневої тканини (може бути враженою вся легеня або навіть обидві легені). Туберкульозне запалення призводить до відмирання уражених ділянок легень. В цих ділянках виникає розпад легеневої тканини і вона виділяється через бронхи з харкотинням. В легенях утворюються порожнини розпаду, які називають «кавернами». Якщо туберкульоз виявляють у запущеній стадій, то таких каверн в легенях є багато. Це кавернозна складна форма захворювання, яка потребує тривалішого лікування, а іноді застосування допоміжних хірургічних втручань. При кавернозних формах туберкульозу у людини завжди є кашель із виділенням харкотиння. Однак, навіть при виявлені туберкульозу у запущеній стадії з наявністю каверн в легенях, захворювання повністю виліковується, а каверни загоюються. При цьому, зазвичай, функція легень не втрачається.

Позалегеневий туберкульоз – це незаразна форма захворювання. В таких випадках туберкульоз загрожує тільки життю людей, що захворіли. Для цих форм туберкульозу також характерні загальні ознаки інфекційного захворювання – нездужання, підвищення температури тіла, втрата ваги, пітливість вночі, ознаки ураження конкретного органу – збільшення лімфатичних вузлів, головний біль, болі у хребті або суглобах, ураження шкіри тощо.

ЛІКУВАННЯ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

Оскільки туберкульоз – інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія, лікування спрямоване саме на знищення збудника за допомогою антибактеріальних препаратів.

Інших методів лікування не існує.

Уявіть собі, менш ніж 100 років тому, туберкульоз був невиліковним. До відкриття американським дослідником українського походження Зельманом Вайсманом першого антибіотика для лікування туберкульозу стрептоміцину в 1942 році застосовувалися методи, які дозволяли лише продовжити та полегшити життя хворих, але не вилікувати остаточно.

Сотні відомих людей померли від туберкульозу в доантибактеріальну еру: Фредерік Шопен, Леся Українка, Антон Чехов, Шолом Алейхем, Фрідріх Шиллер, Ромен Роллан, Елеонора Рузвельт та багато інших.

Сьогодні розроблено ефективні схеми протитуберку­льозного лікування, які дозволяють вилікувати 100% хворих з новими випадками захворювання.

Ці препарати називають протитуберкульозними препаратами І ряду.

Лікування туберкульозу однакове у всьому світі. Якщо у вас встановлено цей діагноз, вам призначають стандартну схему лікування, яка передбачає щоденний прийом 4-х або 5-ти протитуберкульозних препаратів. Відповідно до статті 39 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» медичний працівник зобов’язаний надати пацієнтові в доступній формі інформацію про лікувальні заходи, прогноз можливого розвитку захворювання, у тому числі наявність ризику для життя і здоров’я.

Тривалість лікування становить, як мінімум, 6 місяців

Кашель триває більше трьох тижнів? Звернись до лікаря – пульмонолога. У медичному центрі «Благомед» Ви можете отримати консультацію лікаря – пульмонолога. Зробити рентген ОГК. Здати аналіз харкотиння.

Вчасне обстеження та вчасно розпочате лікування може врятувати життя, адже туберкульоз виліковний!

 

Не займайтеся самолікування та лікуванням нетрадиційними методами медицини, оскільки це тільки затягує час та погіршує прогнози розвитку захворювання. Лікування туберкульозу ефективне тільки за допомогою антибактеріальних препаратів.

Інших методів лікування не існує.

 ПАМ’ЯТКА 

  1. Якщо туберкульоз лікувати, то симптоми зникнуть і хворобу можна буде вилікувати.

  2. Туберкульоз швидко поширюється по організму.

  3. Завжди прикривайте рот при кашлі або чханні.

  4.  Якщо ви раптово пропустили час прийому ліків, прийміть їх обов’язково, як тільки зможете, але наступну дозу ліків можна буде приймати через 8 годин.

  5.  Терапія під постійним наглядом подіє лише у тому разі, якщо вона триватиме не менше 2 місяців з обов’язковим продовженням лікування до повного одужання, щоб запобігти поверненню хвороби. Будьте терплячими, ліки від туберкульозу починають діяти не відразу, дізнайтесь у лікаря про 2 фази.???

  6.  Якщо ви вагітні, повідомте лікаря про свій стан, вам не можна робити ін’єкцій стрептоміцину.

  7. Порадьте завчасно тим, у кого кашель триває 2-3 тижні, пройти тестування на туберкульоз.

  8. Вакцинуйте БЦЖ дітей молодше 5 років, щоб попередити важкі форми туберкульозу.

  9. Негайно повідомляйте лікаря про виникнення побічних дій під час вживання ліків.

  10. Не вживайте алкоголь та наркотики під час лікування туберкульозу, це призводить до руйнування печінки.

  11. Не приймайте парацетамол під час лікування, це може призвести до руйнування печінки.

  12. Пройдіть тестування на ВІЛ-інфекцію, оскільки люди, що живуть з ВІЛ/СНІД є групою ризику щодо захворювання на туберкульоз через ослаблений імунітет

План інформаційних заходів

з питань профілактики та раннього виявлення туберкульозу

в Назарівській ЗФ Карлівського ЗЗСО на 2020-2021 н. р.

- https://drive.google.com/file/d/1EPifG03Yxf9AWcCGRehm5Q4M2EYzE2C1/view?usp=sharing

Flaier-A6-2-tuberk-24-ber-kartynka-1024x
изображение_viber_2021-04-17_22-07-00.jp

Заходи   протидії туберкульзу проведені протягом   навчального  року класними керівниками : 
- інформаційна хвилинка "Захисти себе від туберкульозу" (1 клас);
-  бесіда " Що потрібно знати про туберкульоз" (2 клас);
- урок здоров"я - "Обережно туберкульоз" (3 клас);
- перегляд презентації - "Туберкульоз - небезпечне інфекційне захворювання" (5 клас);
-  бесіда - "Туберкульоз та його наслідки" (6 клас);
- година спілкування "Разом здолаємо туберкульоз" (7 клас);
-  анкетування  - "Туберкульоз. Як запобігти хворобі?" (8 клас);
- інформаційна хвилинка "Туберкульоз та його ознаки" (9 клас)
-  бесіда- презентація"Забута епідемія" (бібліотекар)

-Перегляд відео - "Дітям про туберкульз"  за посиланням (педагог-оганізатор)   - https://www.youtube.com/watch?v=AzIj3nDAhO4;

https://www.youtube.com/watch?v=l-YYFe4Svac

unnamed.jpg

Штам Дельта. Що про нього відомо?

     Перших інфікованих цим різновидом в Україні зафіксували місяць тому, а 15 липня МОЗ повідомляло про 4 підтверджених випадки.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко днями заявив, що на початку осені штам "Дельта", ймовірно, витіснить інші варіанти вірусу і стане домінуючим в Україні.
 

Звідки взялася "Дельта"

     Штам коронавірусу "Дельта" вперше виявили восени минулого року в Індії. Саме тому його тривалий час називали індійським, аж поки Всесвітня організація охорони здоров'я не вирішила відмовитися від географічних прив'язок у назвах вірусів
Для позначення британського варіанту коронавірусу обрали назву "Альфа", для африканського - "Бета", а для індійського - "Дельта".

Штам спершу поширювався в самій Індії, а згодом розповсюдився і на інші країни.

"Дельта", зокрема, призвела до серйозної ковідної кризи в Росії, де останнім часом фіксують все нові й нові рекорди захворюваності. За останніми підрахунками, близько 66% нових випадків інфікування припадає саме на цей штам.

У середині липня генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адганом Гебреєсус заявив, що "Дельта" поширилася вже у щонайменше 111 країнах світу.
 

Чим небезпечна "Дельта"

"Дельта" залишається недостатньо дослідженою, але, за попередніми оцінками, цей штам є у 1,6 раза заразнішим, ніж штам "Альфа" (британський різновид вірусу), у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше - до реанімації.

У випадку зараження "Дельтою" симптоми можуть бути традиційними для Covid-19 - кашель, лихоманка, втрата відчуття запаху і смаку. Але при цьому дослідник захворювання, професор Тім Спектор, зазначав, що з новим штамом такі симптоми зустрічаються рідше.
Лихоманка залишається досить поширеним симптомом, але втрата нюху більше не є з-поміж топ-10 симптомів, розповідав він.

"Цей варіант, здається, працює дещо інакше, - каже Спектор. - Люди можуть подумати, що у них просто якась сезонна застуда. Вони продовжують ходити на вечірки і можуть заразити ще шістьох людей. Ми вважаємо, що це створює багато проблем".

"Ви можете відчувати хворобу як сильну застуду чи якесь дивне відчуття "вимкнення", але залишайтеся вдома і зробіть тест", - радить професор Спектор.

Отже, найпоширенішими симптомами "Дельти" називають:

  • головний біль

  • біль у горлі

  • нежить

Окрім того, "Дельта" у деяких випадках також може вражати кишківник. Це може спричинити симптоми, які нагадують харчове отруєння, зокрема пронос і блювоту.

Чи ефективні вакцини

Це залишається предметом досліджень, даних про те, що наявні вакцини проти коронавірусу є неефективними проти "Дельти", наразі немає.

Свіже дослідження, оприлюднене в журналі New England Journal of Medicine, сфокусувалося на дієвості вакцин Pfizer і AstraZeneca - з'ясувалося, що дві дози вакцини Pfizer дають 88% захист від "Дельти", тоді як дві дози AstraZeneca - ефективні на 67%.

10-сан.бюллетень.png
inf_COVID19-OFFICE_1600x1200_rgb_72dpi-1024x773.png
7a9d684c9470268c42fceec2c9041c90.0 (1).jpg

         При будь-якому рівні епідемічної небезпеки освітній процес триватиме. Якщо заклад освіти не зможе працювати в очному форматі, будуть організовані інші форми (змішана чи дистанційна) і діти продовжуватимуть навчання. Про це повідомив https://t.me/SerhiyShkarlet/275 Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. 

Міністр зазначив, що МОН спільно з Міністерством охорони здоров'я опрацьовує різні варіанти організації освітнього процесу, щоб він був безперервним і відбувався в безпечному середовищі.

      «Наразі планується, і нам би звичайно хотілося, щоб діти 1 вересня розпочали навчання в повноформатному режимі. Далі все залежатиме від епідемічної ситуації в кожному окремому регіоні. При «зеленому» рівні здобувачі освіти зможуть відвідувати заклади освіти в очному форматі з дотриманням протиепідемічних заходів. При переході на наступні рівні епідемічної небезпеки для повноцінної роботи закладу освіти потрібно мати не менше 80% повністю вакцинованого персоналу. Наголошую, що вакцинація добровільна. Ніхто не має права примушувати до цих дій», – підкреслив Сергій Шкарлет.

Про вакцинацію педагогів
та початок нового навчального року. 

Посилання на реліз до вебінару "Що нового в інституційному аудиті шкіл"  - 

https://sqe.gov.ua/derzhavna-sluzhba-yakosti-osviti-provel/

https://www.youtube.com/watch?v=DuN48frN2RY

© 2023 «Школа Винчука». Сайт создан на Wix.com

  • Белая иконка facebook
  • Иконка Twitter с прозрачным фоном
  • White Google+ Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page