top of page

                                               ВСТУП

« Один із секретів педагогічної творчості і полягає в тому,

щоб пробудити в учителів інтерес до пошуку,

до аналізу власної роботи. Хто намагається

розібратися в хорошому і поганому на

своїх уроках, у своїх взаємовідносинах з вихованцями,

той уже досяг половину успіху».

В. О. Сухомлинський

 

 

Сучасному суспільству потрібна творча й активна особистість, здатна проектувати власне майбутнє життя, самостійно мислити, генерувати оригінальні ідеї, приймати сміливі, нестандартні рішення. Нажаль, психологи констатують, що випускники шкіл, які приходять  у вузи та на виробництво, часом нездатні самостійно розв'язувати проблеми, мислять стандартно, їм бракує творчої уяви, ініціативи, винахідливості. Розв'язання зазначеної проблеми вимагає якісно нового підходу до виховання та навчання молоді – орієнтація навчально−виховного процесу на розвиток творчих здібностей особистості.

Кредо вчителів природничо-математичного циклу: "Кожен має дар – і ми всі потребуємо його реалізації!  Любити дитину такою, якою вона є, вірити в дитину, в її можливості".

     Діяльність методичного об'єднання вчителів природничо-математичного  циклу в 2018-2019 навчальному році була спрямована на реалізацію державної політики в системі освіти, основних положень Національної доктрини розвитку освіти України у XXI столітті, законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо вивчення предметів природничо-математичного  циклу в 2018-2019 навчальному році, виконання державних програм викладання предметів природничо-математичного  циклу, створення належних сучасних умов для навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників навчально-виховного процесу.

На основі діагностування педагогічної майстерності, в ході анкетування та проведення експертної оцінки діяльності учасників навчально - виховного процесу здійснюється диференційний підхід до організації методичної роботи з вчителями: за рівнем фахової майстерності, з урахуванням професійної компетентності вчителів, їхніх потреб і труднощів, які виникають під час роботи. На основі співбесід, відвіданих уроків, позакласних заходів, результатів навчально - виховного процесу планується система заходів, спрямованих на зростання професійного рівня педагога.

Методична робота в ШМО - це цілісна, заснована на досягненнях науки, передового педагогічного досвіду та на конкретному аналізі навчально-виховного процесу система взаємопов'язаних мір, дій і заходів. Вона спрямована на всебічне підвищення кваліфікації і професійної майстерності кожного вчителя, на розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу МО в цілому, а в кінцевому результаті на вдосконалення навчально-виховного процесу, досягнення оптимального рівня освіти, виховання і розвиток конкретних учнів.

Робота ШМО вчителів природничо-математичного циклу проводиться відповідно із темою НВО: «Підвищення рівня професійної компетентності педагога як умова всебічного розвитку творчої особистості випускника – патріота шляхом впровадження інноваційних технологій навчання та виховання з використанням краєзнавчої діяльності.»

Вчителі  усвідомлюють, що в період формування  сучасної системи освіти потрібно взяти на озброєння все передове, прогресивне, що є в світовій освітянській галузі і одночасно зберегти власні надбання. Метою якої є формування високоосвіченої, ініціативної компетентнісної особистості, спроможної реалізувати себе в різних сферах сучасного суспільства.

Тема ШМО «Впровадження інноваційних технологій в освітній процес з метою підвищення фахової майстерності вчителя».

 Працюючи за даною темою, ШМО ставить перед собою слідуючи завдання:

  • використання інноваційних форм, методів, прийомів навчання в педагогічній діяльності;

  • вдосконалення роботи з учнями шляхом використання інноваційних технологій;

  • розвиток пізнавальних здібностей учнів;

  • робота з обдарованими дітьми;

  • формування в учнів навичок самоосвіти, творчості і пошуку;

  • здійснення індивідуального підходу і диференціацію навчання.

 

 

 

Аналіз роботи МО вчителів природничо-математичного    циклу КЗ « Карлывське НВО» за 2018-2019 навчальний рік

 

На формування якісно нового педагога налаштована вся система методичної роботи, тобто система взаємозалежних дій та заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації професійної майстерності кожного вчителя. Тому можна визначити, що робота методичного об'єднання займає важливе місце в підвищенні професійної компетентності педагога, бо саме під час засідань методичних об'єднань, навичок самоаналізу своєї діяльності, що сприяє активізації й прискоренню процесу удосконалення педагогічної майстерності вчителя, відбувається педагогічне зростання вчителя.

Зросли активність учителів, їх прагнення творчості, вчителі проявляють гарні організаторські здібності; використовують різноманітні форми, прийоми педагогічної техніки, інтерактивні технології, впровадження яких викликають підвищений інтерес в учнів. Учителі працювали над пошуком нових ефективних форм проведення групової та індивідуальної роботи.

          У 2018-2019 н. р. було проведено 5 засідань МО, на яких було  заслухано вчителів з доповідями   по самоосвіті; з досвду роботи вчителів , що атестуються; обговорено питання про участь та результативність в олімпіадах, МАН,  конкурсах; про підготовку та проведення ДПА, ЗНО.

Протягом 2018-2019 навчального року атестацію пройшли два вчителя: учитель математики Ситник Л.М., за результатами якої вчителю було підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та підтверджено педагогічне звання «старший вчитель», та вчитель географії Пастушенко М.О., за результатами якої вчителю було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

Спостерігається позитивна динаміка результатів, що вказує на зростання професіоналізму вчителів і вдосконалення педагогічної майстерності.

У системі роботи НВО - проведення олімпіад, що сприяють виявленню обдарованих дітей. Переможці шкільних етапів олімпіад беруть участь у районних та обласних олімпіадах. Навчальну діяльність учнів вчителі МО природничо- математичного циклу організовують таким чином, щоб вона була засобом їх професійної орієнтації та соціалізації. Саме тому надзвичайно актуальним у роботі є перехід від репродуктивних методів навчання до дослідницьких. Вчителі намагаються захопити учнів роботою науково-дослідного характеру.

Самі ж вчителі також активно працюють над своєю самоосвітою. Так вчитель географії Синєок Р.С. взяв участь у конкурсі « Вчитель року», де здобув перемогу на районному етапі ( І місце) і достойно виступив на обласному етапі ( ІІІ місце).

За звітній період збільшилася кількість дітей, які беруть участь у заходах школи, що вимагають певного інтелектуального рівня. Так учні різних класів брали участь у міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня», Всеукраїнському конкурсі з інформатики « Бобер» та природничому конкурсі « Колосок». Брали участь у ІІ етапі шкільних олімпіадах майже з усіх предметів( математика, хімія, природознавство, інформатика), а вчителі були членами журі ІІ етапу предметних олімпіад. Також активну участь взяли учні в інтернет-олімпіаді « Олімпус».

Аналіз ведення класних журналів, календарного планування, учнівських зошитів показав, що  вчителі забезпечують реалізацію вимог  навчальних програм в основній та старшій школі, проводять тематичний облік знань згідно вимог, письмові контрольні та самостійні роботи. Зошити перевіряються вчасно, виконується орфографічний режим, здійснюється аналіз помилок після письмових видів робіт.

      Однак поряд з позитивними результатами в роботі методичного об’єднання є ряд недоліків:

         - недостатній рівень виявлення та впровадження перспективного  педагогічного досвіду;

           - низький рівень навичок самоконтролю учнів;

         - відсутність значних змін у забезпеченні навчально-виховного процесу необхідними наочними посібниками, роздатковим, дидактичним матеріалом.

 

Аналіз роботи педагогів, членів методичного об’єднання дає підставу зробити висновок, що завдання, які випливають із науково-методичної проблеми об’єднання, в основному виконано.

Виходячи з аналізу підсумків навчально-виховного процесу за  минулий навчальний рік, результатів діагностування педагогів, методичне об’єднання в 2018 – 2019 навчальному році працюватиме над вирішенням таких завдань:

 

Основні завдання МО на 2019-2020 навчальний рік.

  1. Підвищувати професійну кваліфікацію вчителів МО, використовуючи навчальні семінари, курси підвищення кваліфікації, круглі столи, засідання МО.

  2. Вдосконалювати якість викладання предметів природничо- математичного циклу шляхом провадження ІКТ.

  3. Розвивати пізнавальні інтереси, творчі та інтелектуальні здібності, практичні навички учнів.

  4. Поглиблювати знання з ряду предметів (біологія, хімія, фізика, математика, інформатика), залучаючи учнів до олімпіад, конкурсів, науково-дослідницьких робіт.

  5. Системно вивчати і оволодівати сучасними методами інноваційних технологій в науково-дослідницькій і проектній діяльності.

Музыка

© 2023 «Школа Винчука». Сайт создан на Wix.com

  • Белая иконка facebook
  • Иконка Twitter с прозрачным фоном
  • White Google+ Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page